grupa AVE 

1

technologia i wsparcie merytoryczne

Naszą główną przewagą konkurencyjną jest ponad dwudziestoletnie doświadczenie, własne rozwiązania technologiczne oraz możliwości produkcyjne bazujące na rodzinnych zakładach. Nasz zespół zawsze podchodzi do każdego projektu holistycznie, wykorzystując zdobytą wiedzę z wielu dziedzin jednocześnie. Dodatkowo nasi specjaliści chętnie doradzą przy planowaniu, bądź realizacji projektów unijnych związanych z technologią, branżą OZE czy też AI.

2

elektronika 

Jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania elektroniczne „szyte na miarę”. Mamy ogromne doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych systemów w wielu branżach. Zwykle pracujemy na naszych specjalistycznych rozwiązaniach opartych na mikrokontrolerach serii ATMEL, STM8, STM32, ARM Cortex M3, M7, Fujitsu FR361 czy ESP32. Ponadto jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania od podstaw, od samego pomysłu czy schematu po w pełni funkcjonalne urządzenia.

3

software i AI

Spektrum naszych możliwości sięga od AI czy Big Data po programowanie mikrokontrolerów. Dodatkowo jesteśmy w stanie stworzyć aplikacje mobilne lub desktopowe. Do programowania sterowników wykorzystujemy C lub C++ w oparciu o protokoły DMX 512, Art-Net 4, Ethernet, CAN 2.0 na Visual GDB, IAR Embedded Workbench for ARM, IAR Embedded Workbench for ATMEL, CodeVisionAVR czy Raisonance RKit-STM8. 

4

prtototypy 

Nasze doświadczenie, wiedza oraz częste realizowanie zleceń 1 of 1 pozwoliła nam wykształcić przewagę konkurencyjną niezbędną przy tworzeniu prototypów, wdrażaniu nowych technologii czy usprawnianiu procesów. 

Dzięki wspomnianej specyfice naszej działalności jesteśmy w stanie zrealizować nawet wyjątkowo złożone projekty i jednocześnie odpowiednio optymalizować koszty. 

wybrane projekty

interaktywne ławki z dynamicznym oświetleniem

Instalacje zostały zaprojektowane i wykonane w ramach projektu związanego z rewitalizacją bulwarów miasta Lubań wiosną 2023 roku.

Elektronika oparta jest o autorskie rozwiązania oświetlenia dynamicznego. Pozwala użytkownikom sterować scenami za pomocą smartfona i dedykowanej aplikacji.

kinetyczna i dynamiczna instalacja oświetleniowa  

Rozwiązanie stworzone dla naszej partnerskiej firmy Lasvit.
Było to niezwykle wymagające przedsięwzięcie, którego efekt końcowy był możliwy dzięki połączeniu sztuki, fizyki i technologii.


310 indywidualnie sterowanych silników, sterowanie CAN, SPI, mikrokontrolery STM32F4, dedykowane sterowniki do silników, cała konstrukcja mechaniczna i elektryczna wraz z oprogramowaniem stworzonym przez AVE.
Instalacja jest dodatkowo kontrolowana przez dedykowaną aplikację mobilną.

dubai opera - główny żyrandol


Ponad 5 tonowa instalacja oświetlona blisko 3000 indywidualnie sterowanych wewnętrznych źródeł LED. Projekt wykonany dla naszej partnerskiej firmy Lasvit.


Elektronika, produkcja, montaż instalacji na miejscu oraz indywidualne oprogramowanie do zarządzania.

instalacje oświetlenia dynamicznego na prywatny jacht 

Seria trzech żyrandoli szytych na miarę do prywatnego megajachtu, który ma zostać dostarczony jesienią 2023 roku.


Stworzyliśmy rozwiązanie, które według potrzeb naszych klientów przypomina chmury na niebie. Aby osiągnąć taki efekt musieliśmy przygotować dedykowane rozwiązanie do zarządzania oświetleniem. Każdy instalacja składa się z tysięcy części, w tym źródeł światła LED.

Polski biogaz

Nasz start-up, w którym odpowiadamy za całość aspektów elektrycznych, technologicznych i oprogramowania. Jej celem jest tworzenie modułowych i mobilnych biogazowni z zarządzaniem AI.


 LINK DO PROJEKTU

Protokół RTU ModBus, RS-233, I2C, 1-Wire oraz odczyt analogowy i cyfrowy GPIO, WiFi lub MQTT. Ten wymagający projekt obejmował wiele tradycyjnych i najnowszych technologii w zakresie elektroniki i oprogramowania.

Dodatkowo, dzięki projektowi nasz zespół poszerzył się o osoby specjalizujące się w biotechnologii oraz OZE.

polerka elektrolityczna

Przykład jednego z naszych własnych produktów dedykowanych majsterkowiczom i firmom zajmującym się produkcją metali.

Sterowane mikroprocesorowo urządzenie do znakowania i czyszczenia elementów metalowych, zwłaszcza stali nierdzewnej. Dzięki mocy 500W i wydajności prądowej 20A pozwala na wyczyszczenie niemal każdej powierzchni.

wypalarki przeznaczone do cięcia tlenem oraz plazmą

Wypalarki sterowane numerycznie za pomocą 32-bitowego mikroprocesorowego układu sterującego, zintegrowanego z urządzeniem charakteryzującym się dużą odpornością na warunki zewnętrzne. Wersja z kompensacją wysokości, pracująca w architekturze sieci wieloprocesorowej połączonej światłowodami, pozwala na opcjonalne wykorzystanie komputera PC jako terminala wizualizującego proces cięcia i zarządzającego systemem.

Wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy ponad 500 sztuk w całej Europie, a większość naszych palników pracuje do dziś w warsztatach naszych klientów.

The best way to predict the future is to create it.